Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Kurti: Sot do të shohim se si do t’i vazhdojmë masat në vijim në mënyrë që të kemi kufizim të lëvizjes
Albin Kurti, ka thënë se do ta pranojnë aktvendimin e Gjykatës Kushtetuese, në lidhje me dekretin e kryetarit Thaçi

Kurti: Sot do të shohim se si do t’i vazhdojmë masat në vijim në mënyrë që të kemi kufizim të lëvizjes

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, pas takimit me kryetarin e Gjilanit sot në Gjilan, para mediave tha se sot gjatë ditës qeveria do të ketë takim online. Kurti deklaroi se për takimin nga distanca është informuar edhe kryetari Haziri nga ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia. Në këtë takim do të diskutohet për vazhdimin e masave. “Sot do të kemi një takim në qeveri. Një takim online se si do t’i vazhdojmë masat në vijim në mënyrë që të kemi kufizim të lëvizjes sepse lëvizja e qytetarëve është lëvizje e virusit”, tha Kurti. I pyetur për emrin e mandatarit të ri për krijimin e qeverisë ai tha se diskutimi i temave të tjera pos pandemisë do të ishte dobësi.

Kontrolloni gjithashtu

Hani i Elezit përfitues i projektit "Për mbrojtje të mjedisit përmes përmirësimit të sistemit të kanalizimit te ujërave te zeza”

Hani i Elezit përfitues i projektit “Për mbrojtje të mjedisit përmes përmirësimit të sistemit të kanalizimit te ujërave te zeza”

Nën organizimin e projektit të ekipeve të Gazi Babës dhe Hanit te Elezit është mbajtur ...