kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Kurti: Tensionet Kosovë – Serbi vijnë nga preokupimi i tepërt për normalizimin e marrëdhënieve mes dy vendeve
Kurti: Tensionet Kosovë - Serbi vijnë nga preokupimi i tepërt me normalizimin e marrëdhënieve midis dy shteteve

Kurti: Tensionet Kosovë – Serbi vijnë nga preokupimi i tepërt për normalizimin e marrëdhënieve mes dy vendeve

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër, Albin Kurti, ka bërë me dije se gjatë punimeve të Samitit të Paqes për Evropën Juglindore, ka theksuar se Kuvendi është vendi ku deputetët dhe qeveritarët, kanë të përbashkët hapësirën dhe mënyrën, mbledhjen ku arsyetojnë e argumentojnë dhe dialogun e debatin me të cilin komunikojnë. Duke folur për rolin e Kuvendit në marrëdhëniet ndërshtetërore dhe ato fqinjësore, nëpërmjet llogarisë se vet në “Facebook” ka shkruar se ka potencuar që tensionet në raportet midis Kosovës dhe Serbisë vijnë nga preokupimi i tepërt me normalizimin e jashtëm diplomatik të marrëdhënieve midis dy shteteve tona. Kurti ka thënë se neglizhohet nevoja për normalizim të brendshëm demokratik të dy shteteve veç e veç.

Kontrolloni gjithashtu

LDK dhe Vetëvendosje thonë se paratë për autostradën e Dukagjinit do të ridestinohen, AAK thotë autostrada do të ndërtohet

LDK dhe VV thonë se paratë për autostradën e Dukagjinit do të ridestinohen, AAK thotë autostrada do të bëhet

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë shprehur kundër ndërtimit që Autostradës së Dukagjinit. ...