Kuvendi i Kosoves

Kuvendi do të mbajë seancë solemne në lidhje me rekomandimin për liberalizimin e vizave

Kuvendi i Kosovës  pritet që nesër të mbajë një seancë solemne në lidhje me rekomandimin që Komisioni Evropian ka dhënë për liberalizimin e vizave. Në këtë seancë do të jetë e pranishme edhe përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politike të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini. AAK dhe Nisma, të cilat kanë vendosur për bojkotimin e Kuvendit, kanë paralajmëruar se kësaj radhe do të jenë të pranishme në seancë.  Ndërkohë, deputetët e Vetëvendosjes ende nuk kanë bërë të ditur nëse do të marrin pjesë në këtë seancë.

Kontrolloni gjithashtu

Bamieh

Maria Bamieh: Në vend se të urohesha për paraqitje e provave të korrupsionit në EULEX, më larguan nga puna

Ish prokurorja e EULEX-it që paraqiti provat e korrupsionit në këtë mision e nga ku …