MIT
tv dielli
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Opinione / Lahi Brahimaj: Sot kujtojmë 24 marsin e vitit 1998, datë kjo që bartë në vete lavdinë për ndryshimin historik të vendit
Lahi Brahimaj

Lahi Brahimaj: Sot kujtojmë 24 marsin e vitit 1998, datë kjo që bartë në vete lavdinë për ndryshimin historik të vendit

Sot kujtojmë 24 marsin e vitit 1998, datë kjo që bartë në vete lavdinë për ndryshimin historik. Pas Prekazit dhe familjes së Jasharajve kemi Gllogjanin dhe familjen Haradinaj që së bashku e vunë gurë themelin e lirisë, e vendosën Kosovën dhe popullin e saj para jetëve të tyre, fëmijët e Kosovës para fëmijëve të tyre, lirinë e vendit para çdo gjëje që ofronte jeta. Kjo datë shënon fillimin e luftës frontale në Dukagjin dhe për koincidencë shënon dhe përfundimin e saj me ndërhyrjen e NATO-s po me 24 mars 1999. Gllogjani, Dukagjini dhe tërë Kosova kanë dhënë shumë që sot ta gëzojmë lirinë dhe shtetin tonë, andaj datat e tilla dhe sakrificën e madhe të UÇK-së nuk guxojmë ta harrojmë për asnjë moment. Duke kujtuar lavdinë e dëshmorëve tanë përulemi sot e gjithë jetën para tyre dhe gjithë të rënëve për liri.

Lavdi!

Kontrolloni gjithashtu

Mirza Hajdinoviq: Nuk i besoj Vuçiqit ndihmësve dhe përkrahësve të tij

Mirza Hajdinoviq: Nuk i besoj Vuçiqit ndihmësve dhe përkrahësve të tij

Është i mirëseardhur izolimi i këtyre ditëve të them edhe një vërejtje, lexova kolumnën të ...