KEK
Fillimi / Lajmet / Lajçak shprehet mirënjohës për diskutime të hapura me zv.kryeministrin, Abazoviq, lidhur me zhvillimet aktuale në Mal të Zi
Lajçak shprehet mirënjohës për diskutime të hapura me zv.kryeministrin, Abazoviq, lidhur me zhvillimet aktuale në Mal të Zi

Lajçak shprehet mirënjohës për diskutime të hapura me zv.kryeministrin, Abazoviq, lidhur me zhvillimet aktuale në Mal të Zi

Përfaqësuesi Special i BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera lidhur me Ballkanin, Miroslav Lajçak, ka pritur në takim në Bruksel, Zëvendëskryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviq. Lajçak pas takimit ka theksuar se orientimi i Malit të Zi drejt BE-së është vendimtar. “Mirënjohës për diskutimet e thella dhe të hapura me zëvendëskryeministrin Abazoviq lidhur me zhvillimet aktuale në Mal të Zi”. “Theksova se ruajtja e orientimit të qartë strategjik drejt BE-së është vendimtar”, është shprehur Lajçak.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Kosova nuk ka çfarë të fsheh nga paslufta kemi qenë nën administrimin ndërkombëtarë

Albin Kurti ka mohuar se Qeveria e Kosovës është e gatshme të hapë arkivat e UÇK-së, pavarësisht çka kishte thënë më parë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mohuar se Qeveria të cilën ai e drejton është ...