leoni

LDK e mbledh kryesinë e partisë për të vendosur nëse do ta përkrah kandidaturën e Vjosa Osmanit për kryetare të Kosovës

LDK-ja ka autorizuar kryetarin, Lumir Abdixhiku, të negociojë me partitë jo-parlamentare për koalicione parazgjedhore

Lidhja Demokratike e Kosovës ka autorizuar kryetarin, Lumir Abdixhiku të negociojë me partitë jo-parlamentare për koalicione parazgjedhore. Ky vendim u mor në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, ku u përcaktua gjithashtu se sa kandidatë nga secila komunë e Kosovës do të jenë në listat zgjedhore për deputetë. Gjatë fjalimit të tij, Abdixhiku kritikoi kryeministrin Albin Kurti për dështimin në avancimin e shtetit dhe për ushtrimin e arrogancës e propagandës, që sipas tij ka ndarë thellë shoqërinë. Ai theksoi se keqqeverisja e Kurtit po shtyn shumë qytetarë të largohen nga Kosova dhe po shkakton deficit të thellë tregtar, investime kapitale të ulëta dhe tkurrje të popullsisë.

Kontrolloni gjithashtu

Josep Borrell

Josep Borrell ka thënë se Evropa nuk është e plotë derisa Ballkani Perëndimor të bëhet pjesë e saj

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian (BE) për politikën e jashtme dhe sigurinë, Josep Borrell, …