Haradinaj Kurti

Lëvizja Vetëvendosje, nuk e përkrah Ramush Haradinajn për pozitën e kryetarit të vendit

Lëvizja Vetëvendosje, nuk e përkrah Ramush Haradinajn për pozitën e presidentit të vendit, edhe pse përfaqësuesit e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës insistojnë se kryetari i Aleancës  është personi i duhur për këtë pozitë. Zëdhënësi i LVV-së, ka thënë se presidenti i ardhshëm duhet të përfaqësojë një unitet të plotë politik. Sipas tij, propozimi i AAK-së për Ramush Haradinaj është ofertë tipike e një pazari politik, për të cilin Vetëvendosja është kundër.

Kontrolloni gjithashtu

BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe mirëpret vendimin ekzekutiv të Presidentit të Shteteve të Bashkuara …