kek
MIT
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Ligjvënësi amerikan miku i madh i shqiptarëve Eliot Engel, pritet që sot të qëndrojë në Kosovë
Eliot Engel: Qeveria e Serbisë duhet ta kuptojë se Kosova është shtet i pavarur dhe se e tillë do të mbetet

Ligjvënësi amerikan miku i madh i shqiptarëve Eliot Engel, pritet që sot të qëndrojë në Kosovë

Ligjvënësi amerikan, Eliot Engel, njëherësh kryetar i Komisionit për Marrëdhënie me Jashtë i Dhomës së Përfaqësuesve, pritet që të qëndrojë sot në Kosovë. Engel do të marrë pjesë në manifestimet me rastin e ditës së pavarësisë së Shteteve të Bashkuara dhe përurimin e ndërtesës së ambasadës amerikane në Prishtinë. Gjatë ditës së djeshme, Engel ka qëndruar në Beograd ku ka takuar edhe kryetarin serb Vuçiq, ndërsa është paralajmëruar edhe një vizitë në Kosovën Lindore.

Kontrolloni gjithashtu

Elisa Spiropali: “Persona non grata” po shpallet vetë Ilir Meta, jo OSBE-ja

Elisa Spiropali: “Persona non grata” po shpallet vetë Ilir Meta, jo OSBE-ja

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe zëdhënëse e Qeverisë së Shqipërisë, Elisa Spiropali ...