MIT
Airport Adem Jashari
kek
tv dielli
Fillimi / Lajmet / Limaj: Çdo pjesëtar i UÇK-së mund të thirret nga Gjykata Speciale
Limaj

Limaj: Çdo pjesëtar i UÇK-së mund të thirret nga Gjykata Speciale

Duke komentuar ftesat e pareshtura nga Gjykata Speciale që po ju bënë eprorëve dhe pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka paralajmëruar se çdo pjesëtar i UÇK-së mund të thirret nga Gjykata Speciale. Ai ka theksuar më tutje se Kosova është tronditur atë ditë kur është votuar Gjykata Speciale. Ata që se kanë ditë e kanë kuptuar sot. Nuk ka vend në botë, çka është duke ndodhur me ne. Me u ndjek krimi mbi baza etnike! – krimi është krim nuk njeh bazë etnike dhe me shku me ndjek një grupacion veç një etnitet e jo tjetrin, ky është racizëm – është e padrejtë. Tani është mirë i pyet ata që e kanë votuar Gjykatën Speciale – Si po ndihen? Kjo asgjë s’është. Kurrgjë s’keni pa – çka keni me pa. Akuzat, gjykimet, dënimet e mundshme – për çka është krijuar Gjykata? Kjo nuk është spektakël, është mjerim e pasojat i shohim më vonë, ka theksuar kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj.

Kontrolloni gjithashtu

Agjencia e Pyjeve të Kosovës bën thirrje për mbrojtjen e pyjeve nga zjarret

Agjencia e Pyjeve të Kosovës bën thirrje për mbrojtjen e pyjeve nga zjarret

 Agjencia e Pyjeve të Kosovës ka bërë thirrje për të gjithë qytetarëve të  vendit që ...