MIT
Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr grante
valamobile
Fillimi / Lajmet / Lindja Demokratike dorëzon në gjykatë kërkesën për regjistrim
Lindja Demokratike dorëzon në gjykatë kërkesën për regjistrimzhduar atje këto aktivitete. Ndërsa zbulimi i pllakës do të bëhet në shtëpinë ku është mbajtur Konferenca në orën 16:00 në Divjakë.

Lindja Demokratike dorëzon në gjykatë kërkesën për regjistrim

Partia e quajtur “Lindja Demokratike”, në Shqipëri,  dorëzoi  në gjykatë kërkesën për regjistrim. Kryetar është, Astrit Patozi dhe partia do të marrë pjesë në zgjedhje. Partia e Patozit u krijua në një kohë kur opozita ndodhet jashtë parlamentit, dhe fillimisht mediat raportuan se në krye të kësaj partie do të ishte Rudina Hajdari, e cila u tërhoq në momentin e fundit nga plani për të themeluar “Bindja Demokratike” dhe në këtë çast, në skenë doli vetë Patozi, cili do të jetë kryetari i BD, ndërkohë që bashkë me të janë edhe të tjerë të larguar nga Partia Demokratike, si Fabian Topollaj, Ardian Kollozi dhe Arben Skënderi, të cilët iu kanë bashkuar kësaj partie.

Kontrolloni gjithashtu

Fatmir Limaj ka takuar sot Kryesinë e Nismës Socialdemokrate të degës së kësaj partie në Malishevë

Fatmir Limaj ka takuar sot Kryesinë e Nismës Socialdemokrate të degës së Malishevës

Nisma Socialdemokrate, dega në Malishevë, ka mbajtur mbledhjen e radhës së Kryesisë. Në këtë mbledhje ...