Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Luan Haradinaj: Shkëlzen sot kur po të nderon e gjithë Shqiptaria dhe shtatorja jote po na bënë hije, ndjehem më i madh se kurrë
Luan Haradinaj: Shkëzen sot kur po të nderon e gjithë Shqiptaria dhe shtatorja jote po na bënë hije, sot ndjehem më i madh se kurrë

Luan Haradinaj: Shkëlzen sot kur po të nderon e gjithë Shqiptaria dhe shtatorja jote po na bënë hije, ndjehem më i madh se kurrë

Sot në Pejë është përuruar sheshi “Shkëlzen Haradinaj”, në të cilin është vendosur shtatorja e heroit të kombit. Në këtë ngjarje ka marrë pjesë edhe djali i tij, Luan Haradinaj, i cili ka shkruar një dedikim prekës për babain e tij i cili ka rënë heroikisht në luftën kundër forcave serbe. “Shkëlzen, e ndjej që po më mbanë në dorë sot. Po m’i rreh shpatullat e po më thua “Jam krenar me ty”. Sot kur po të nderon e gjithë Shqiptaria dhe shtatorja jote po na bënë hije, sot ndjehem më i madh se kurrë. Lavdi veprës tënde, përjetësisht me ne”, ka shkruar Luan Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Këshillit të Prindërve të Kosovës kërkon nga kompetentët e arsimit të mos politizohet shkolla për qëllime politike

Këshillit të Prindërve të Kosovës kërkon nga kompetentët e arsimit të mos politizohet shkolla për qëllime politike

Në një reagim publik të Këshillit të  Prindërve të Kosovës, thuhet se ky Këshilli po ...