Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr 2018
MIT
Fillimi / Lajmet / Kryeminstri Haradinaj: Nuk dëshirojmë liri që izolon Kosovën, ne kemi luftuar për lirinë që ta gëzojmë të gjithë
Kryeminstri Haradinaj: Nuk dëshirojmë liri që izolon Kosovën, ne kemi luftuar për lirinë që ta gëzojmë të gjithë

Kryeminstri Haradinaj: Nuk dëshirojmë liri që izolon Kosovën, ne kemi luftuar për lirinë që ta gëzojmë të gjithë

Në 20-vjetorin e çlirimit të Pejës dhe Deçanit, në qytetin e Pejës është bërë zbulimi i shtatores së heroit të Kombit gjeneral-major Shkëlzen Haradinaj dhe Obeliskut të 183 dëshmorëve nga Komuna e Pejës. Me këtë rast kryeministri Haradinaj, ka thënë se heronjtë dhe martirët e vendit dhanë jetën për të qenë të lirë, e jo të izolur. Aandaj pati një porosi për bashkësinë ndërkombëtare. “Nuk dëshirojmë liri që izolon Kosovën. Ne kemi luftuar për lirinë që ta gëzojmë të gjithë. Le të din krejt Evropa edhe Amerika se nuk na duhet liria të izoluar. Ne jemi të interesuar të krijojmë marrëdhënie të mira edhe me Malin e Zi dhe jemi që të mbyllim çdo temë që e kemi të hapur. Edhe problemin në Kullë e Qakorr”, ka thënë ai,

Kontrolloni gjithashtu

PSD e shpreh mbështetjen e saj për vendimin e KShC-së për mos akreditimin e tri universiteteve publike

PSD e shpreh mbështetjen e saj për vendimin e KShC-së për mos akreditimin e tri universiteteve publike

Partia Socialdemokrate ka shprehur mbështetjen e saj për vendimin e Këshillit Shtetëror të Cilësisë për ...