Airport Adem Jashari
kek
MIT
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Vetëvendosje në përvjetorin e çlirimit të Malishevës bënë homazhe të shtatorja e Adem Jasharit dhe në Kleqkë
Vetëvendosje në përvjetorin e çlirimit të Malishevës bënë homazhe të shtatorja e Adem Jasharit dhe në Kleqkë

Vetëvendosje në përvjetorin e çlirimit të Malishevës bënë homazhe të shtatorja e Adem Jasharit dhe në Kleqkë

Lëvizja Vetëvendosje në përvjetorin e çlirimit të Malishevës, ka bërë homazhe të shtatorja e Adem Jasharit në Malishevë dhe tek varrezat e dëshmorëve në Kleqkë ku është i varrosur Ismet Jashari Kumanova. Në këto homazhe morën pjesë kryetari Albin Kurti, kryetari i qendrës në Malishevë Adem Berisha dhe veprimtari politik i çështjes kombëtare Gani Krasniqi. Mes tjerash, në këtë njoftim thuhet se pas luftës në Kosovë, qindra djem e vajza nga Malisheva i janë bashkuar organizimit të luftës së UÇPMB-së dhe Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare në Iliridë, ku kanë rënë dëshmorë edhe tre djem nga Malisheva. Albin Kurti së bashku me përfaqësues të kësaj komune në këtë përvjetor  bënë homazhe te shtatorja e Adem Jasharit në Malishevë dhe tek varrezat e dëshmorëve në Malishevë dhe në Kleqkë ku është i varrosur Ismet Jashari Kumanova.

Kontrolloni gjithashtu

Këshillit të Prindërve të Kosovës kërkon nga kompetentët e arsimit të mos politizohet shkolla për qëllime politike

Këshillit të Prindërve të Kosovës kërkon nga kompetentët e arsimit të mos politizohet shkolla për qëllime politike

Në një reagim publik të Këshillit të  Prindërve të Kosovës, thuhet se ky Këshilli po ...