kek
mbpzhr 2018
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Arbëreshë Krasniqi: Në këtë ditë i kujtojmë dhe i falenderojmë të rënët për liri ku falë gjakut të tyre, Kosova gëzon e feston
Krasniqi: Në këtë ditë i kujtojmë dhe i falenderojmë të rënët për liri ku falë gjakut të tyre, Kosova gëzon e feston

Arbëreshë Krasniqi: Në këtë ditë i kujtojmë dhe i falenderojmë të rënët për liri ku falë gjakut të tyre, Kosova gëzon e feston

Sot është shënuar 20 vjetori i çlirimit të Malishevës, për këtë ka shkruar zëvendësministrja e MTI-së e cila vjen nga kjo komunë, Arbëreshë Krasniqi. Ajo ka thënë se në këtë ditë i kujtojmë dhe i falenderojmë të rënët për liri ku falë gjakut të tyre, Kosova gëzon e feston. “Qytetarë të nderuar të Malishevës, Urime 20 vjetori i Ditës së Çlirimit! Në këtë ditë feste kujtojmë dhe falenderojmë të rënët për liri ku falë gjakut të tyre, Kosova gëzon e feston! Përherë do tu jemi mirënjohës martirëve, dëshmorëvee intelektualve, lufta dhe angazhimi i të cilëve i dha fund gjenocidit!”, ka shkruar ajo.

Kontrolloni gjithashtu

Këshillit të Prindërve të Kosovës kërkon nga kompetentët e arsimit të mos politizohet shkolla për qëllime politike

Këshillit të Prindërve të Kosovës kërkon nga kompetentët e arsimit të mos politizohet shkolla për qëllime politike

Në një reagim publik të Këshillit të  Prindërve të Kosovës, thuhet se ky Këshilli po ...