tv dielli
Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Lutfi Haziri emërohet shef i ekipit negociator të LDK-së për bisedimet për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje
Lutfi Haziri: Kërkesa për heqjen e taksës 100% i rrëzoj dy qeveri dhe dy kryeministra të Kosovës

Lutfi Haziri emërohet shef i ekipit negociator të LDK-së për bisedimet për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje

Lutfi Haziri është emëruar shef i ekipit negociator të LDK-së për bisedimet me Lëvizjen Vetëvendosje lidhur me koalicionin qeveritar. Emërimi i Hazirit në krye të këtij ekipi është bërë nga kryetari i kësaj partie, Isa Mustafa. Haziri do t’i prijë negociatave nga sot e tutje, teksa grupet punuese do të drejtohen nga krerët e grupeve të ekspertëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Dardan Molliqaj: Albin Kurti po e bënë kurban Glauk Konjufcën me të vetmin qëllim që të vij në pushtet

D. Molliqaj: Grenell, Palmer dhe Kosnett demantuan Kurtin në pretendimin e tij për një marrëveshje sekrete

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj ka deklaruar se “aftësia e Albin Kurtit për t’i përkthyer ...