KEK
Fillimi / Lajmet / Lutfi Haziri: kryeministri Kurti po provon ta ndërrojë formatin e dialogut pa qenë i gatshëm për të negociuar
Lutfi Haziri: kryeministri Kurti po provon ta ndërrojë formatin e dialogut pa qenë i gatshëm për të negociuar

Lutfi Haziri: kryeministri Kurti po provon ta ndërrojë formatin e dialogut pa qenë i gatshëm për të negociuar

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovë, Lufti Hazri, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është dashur t’ia jap kryetarit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, edhe librin e banorëve të çregjistruar në Kosovë Lindore. Këtë që Haziri propozon, Kurti nuk ia dha askujt, por ai deshi t’ia jap kryetaritt serb tri libra të tjerë. “Rrëfime të grave të përdhunuara në Kosovë gjatë luftës”, “Listën e 1.133 fëmijëve të vrarë prej të cilëve 109 janë ende të pagjetur”, dhe librin “Muhaxhirët – Dosja Britanike” për dëbimin e shqiptarëve nga Sanxhaku i Nishit. Haziri shton se Kurti po tenton ta ndërrojë formatin e bisedimeve në Bruksel, “por nuk është i gatshëm ende për të negociuar dhe takimi i së hënës e konfirmoi këtë që po e them”, u shpreh ai.

Kontrolloni gjithashtu

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur sot në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralmajorin Franco Federici

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur sot në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralmajorin Franco Federici

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim Tërnava, ka pritur sot në takim komandantin ...