MIT
Airport Adem Jashari
tv dielli
kek
Fillimi / Lajmet / Magbule Shkodra emërohet nga kryeministri Haradinaj ministre në detyrë të Zhvillimit Rajonal
Magbule Shkodra emërohet nga kryeministri Haradinaj ministre në detyrë të Zhvillimit Rajonal

Magbule Shkodra emërohet nga kryeministri Haradinaj ministre në detyrë të Zhvillimit Rajonal

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka emëruar Magbule Shkodrën ministre në detyrë të Zhvillimit Rajonal. Këtë pozitë deri më tani e ka mbajtur Rasim Demiri. Gjatë ditës, Haradinaj ka emëruar edhe Lulzim Rafunën si ministër të Financave. “Znj. Magbule Shkodra, emërohet ministre në detyrë e Ministrisë së Zhvillimit Rajonal”, thuhet në vendimin e Qeverisë së Kosovës. “Me qëllim të sigurimit të mirëfilltë të institutioneve më saktësisht Ministrisë së Zhvillimit Rajonal, sot kryeministri më ka emëruar u.d. Ministre e Zhvillimit Rajonal.Si gjithmonë me përgjegjësi të plotë do të punoj në shërbim të vendit”, ka deklaruar Shkodra.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Thaçi deponon Kallëzim Penal ndaj Agim Bahtirit për nxitje të përçarjes, mos durimit dhe vëllavrasjes

Kryetari, Hashim Thaçi, ka paraqitur Kallëzim Penal në Prokurorinë e Shtetit kundër Agim Bahtirit të Vetëvendosjes

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deponuar Kallëzim Penal në Prokurorinë e Shtetit kundër kryetarit ...