Airport Adem Jashari
MIT
tv dielli
kek
Fillimi / Lajmet / Gazmend Muhaxheri: LDK e ka humbur besimin ndaj Vetëvendosjes për shkak te veprimeve të tyre të njëanshme
Gazmend Muhaxheri: LDK e ka humbur besimin ndaj Vetëvendosjes për shkak te veprimeve të tyre të njëanshme

Gazmend Muhaxheri: LDK e ka humbur besimin ndaj Vetëvendosjes për shkak te veprimeve të tyre të njëanshme

Nënkryetari i LDK-së Gazmend Muhaxheri tha se është humbur besimin ndaj Vetëvendosjes për shkak te veprimeve të tyre të njëanshme. Ai ka shtuar gjithashtu se nëse deri javën tjetër nuk ka marrëveshje, LDK do të tërhiqet nga negociatat. Madje thekson se Kurti e ka obligim kushtetues të ndërtojë qeverinë pasi është mandatar e jo vetëm kandidat për kryeministër. I pari i Pejës shtoi se LDK-ja nuk i mori votat në emër të ndonjë ndryshimi, por në emër të qëndrueshmërisë dhe konsistencës së saj si parti prej 30 vitesh.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Thaçi deponon Kallëzim Penal ndaj Agim Bahtirit për nxitje të përçarjes, mos durimit dhe vëllavrasjes

Kryetari, Hashim Thaçi, ka paraqitur Kallëzim Penal në Prokurorinë e Shtetit kundër Agim Bahtirit të Vetëvendosjes

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deponuar Kallëzim Penal në Prokurorinë e Shtetit kundër kryetarit ...