MIT KS
Fillimi / Lajmet / Mandatari për kryeministër të vendit, Avdullah Hoti sot e prezanton programin e tij qeverisës
Mandatari për kryeministër të vendit, Avdullah Hoti sot e prezanton programin e tij qeverisës

Mandatari për kryeministër të vendit, Avdullah Hoti sot e prezanton programin e tij qeverisës

Lidhja Demokratike e Kosovës tashmë e ka gati programin qeverisës së bashku me partnerët e koalicionit me të cilët synon ta qeverisë vendin. Ky program pritet t’u prezantohet sot deputetëve të kësaj partie. Që nga fillimi i muajit, kandidati i këtij subjekti politik për kryeministër, Avdullah Hoti, ka takuar përfaqësuesit e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe ata të Nismës Socialdemokrate, me qëllim ta harmonizimit të programit qeverisës, ani se me to e ka firmosur më herët marrëveshjen e koalicionit. Takimet janë zhvilluar edhe pasi Gjykata Kushtetuese e ka pezulluar dekretin e kryetarit Thaçi për ta caktuar Hotin mandatar për formimin e qeverisë së re.

Kontrolloni gjithashtu

Dorëzohet kërkesa në Kuvend të Kosovës që mërkurën të mbahet seanca për votimin e Qeverisë Hoti

Dorëzohet kërkesa në Kuvend të Kosovës që mërkurën të mbahet seanca për votimin e Qeverisë Hoti

Lidhja Demokratike e Kosovës tashmë ka dorëzuar kërkesën për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme për ...