Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Një tërmet me magnitudë 6.2 të shkallës rihter ka rënë në Detin Mesdhe, lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Shqipëri
Një tërmet me magnitudë 6.2 të shkallës rihter ka rënë në Detin Mesdhe, lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Shqipëri

Një tërmet me magnitudë 6.2 të shkallës rihter ka rënë në Detin Mesdhe, lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Shqipëri

Një tërmet ka rënë në Detin Mesdhe në orët e para të mëngjesit të sotëm. Lëkundjet ishin me magnitudë 6.2 të shkallës rihter. Tërmeti kishte thellësi 10 kilometra dhe epiqendra ishte 240 km në jugperëndim të Methonis të Greqisë. Lëkundjet e të cilit u ndjenë në Greqi, Shqipëri, Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi. Sipas EMSC ky tërmet klasifikohet si tërmet i shkallës 3.

Kontrolloni gjithashtu

Dorëzohet kërkesa në Kuvend të Kosovës që mërkurën të mbahet seanca për votimin e Qeverisë Hoti

Dorëzohet kërkesa në Kuvend të Kosovës që mërkurën të mbahet seanca për votimin e Qeverisë Hoti

Lidhja Demokratike e Kosovës tashmë ka dorëzuar kërkesën për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme për ...