KEK
Fillimi / Lajmet / Manifestimet treditore të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë përmbyllur me “Natën e Zjarreve”, në Prekaz
Manifestimet treditore të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë përmbyllur me “Natën e Zjarreve”, në Prekaz

Manifestimet treditore të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë përmbyllur me “Natën e Zjarreve”, në Prekaz

Manifestimet treditore të “Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës” janë përmbyllur me “Natën  e Zjarreve”,  në Prekaz. Luftëtarët e  UÇK-së fillimisht sonte  e kanë ndezur flakadanin pranë Kullës së Qëndresës në 23-vjetorin e Epopesë së Ushtrisë Çlirimtarë të Kosovës. Pas ndezjes së flakadanëve si zakonisht u mbajt edhe koncerti muzikor. Manifestimet tashmë tradicionale sjellin  në kujtesë heroizmin e Komandantit Legjendar të UÇK-së Adem Jashari, familjes Jashari dhe të gjithë të rënëve për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicë, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicës, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka reaguar pas grafiteve në shtëpinë e ish-bashkëpartikates, tani deputete ...