KEK
Fillimi / Lajmet / MASHT-i obligon të gjitha shkollat që të martën më 18 shkurt, ora e parë të mësimit t’i kushtohet pavarësisë
Likaj takon drejtorët e DKA-ve, SBAShK-un dhe Këshillin e Prindërve, për të biseduar për fillimin e vitit shkollor

MASHT-i obligon të gjitha shkollat që të martën më 18 shkurt, ora e parë të mësimit t’i kushtohet pavarësisë

Ditës së Pavarësisë së Kosovës, Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, obligon të gjitha shkollat fillore dhe të mesme që të martën më 18 shkurt, ora e parë e mësimit t’i kushtohet historikut të pavarësisë, sakrificës së popullit shqiptar dhe kontributit të bashkësisë ndërkombëtare për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Ministrisë. “MAShT-i ua uron festën nxënësve, mësimdhënësve, prindërve dhe të gjithë qytetarëve të Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftim.

Kontrolloni gjithashtu

Me 12 tetor fillon intervistimi i atyre që kanë pas rol vendimtar në privatizimin e ndërmarrjeve në Kosovë

Me 12 tetor fillon intervistimi i atyre që kanë pas rol vendimtar në privatizimin e ndërmarrjeve në Kosovë

Kryesuesi i Komisionit Hetimor Parlamentar, Hajrulla Çeku ka folur sot rreth procesit të privatizimit në ...