MIT KS
Fillimi / Lajmet / Jakup Krasniqi: Pushtetarët e sotëm e kanë të vështirë t’i mbrojnë politikat e reciprocitetit e të sovranitetit të shtetit
Jakup Krasniqi

Jakup Krasniqi: Pushtetarët e sotëm e kanë të vështirë t’i mbrojnë politikat e reciprocitetit e të sovranitetit të shtetit

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, me rastin e nënshkrimit të sotëm të tri marrëveshjeve, Kosovë-Serbi ka thënë se nuk ka dyshim se një pjesë e njerëzve që janë marrë e merren me politikë, e dinë se çka është politika, po gjithashtu e dinë edhe cili është mundësia dhe ndikimi i tyre në politikën perëndimore. Në marrëveshjen e nënshkruar për komunikacionin ajror nuk pati ndonjë reciprocitet, pasi marrëveshja u nënshkrua nga ministri i një shteti me drejtorin e aeroportit të Sllatinës, por, atëherë ishim pa qeveri legjitime. Apo kësaj radhe do të kemi ndryshim, pasi vendi përfaqësohet nga Kryetari i vjetër dhe Kryeministri i ri?! Le ta shohim. Dëshira është që të shohim një reciprocitet të fuqishëm. Megjithatë, të presim e të shohim!  Të gjithë jemi kureshtarë, që ta dimë se kush do ta nënshkruajë marrëveshjen e radhës?   Më në fund e pamë, folën të mëdhenjtë  e nënshkruan të vegjlit,  ashtu sikur edhe dihej.  Mbase, shumë shpejt do të dihet se çka prodhuan këto marrëveshje. Përvoja e deritashme nuk le hapësirë për ndonjë pritje të madhe.

Kontrolloni gjithashtu

Për numrin e madh të rasteve me virus, në Prishtinë, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka fajësuar Vetëvendosjen

Për numrin e madh të rasteve me virus, në Prishtinë, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka fajësuar Vetëvendosjen

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, sot në foltoren e Kuvendit është shprehur se nga tubimi ...