kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Matthew Palmer: Zgjedhjet në Shqipëri duhet të mbahen, pengimi i tyre prish marrëdhëniet me Amerikën
Matthew Palmer dhe ambasada amerikane, në Tiranë, i drejtohen Ilir Metës për ngërçin kushtetues në Shqipëri

Matthew Palmer: Zgjedhjet në Shqipëri duhet të mbahen, pengimi i tyre prish marrëdhëniet me Amerikën

Zëvendës Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer, ka deklaruar se zgjedhjet vendore në Shqipëri duhet të zhvillohen më 30 qershor. Në një intervistë për “Zërin e Amerikës”, zyrtari i lartë amerikan është shprehur se është për të ardhur keq që opozita vendosi të bojkotojë jetën parlamentare dhe zgjedhjet, pasi sipas tij, ato duhen zhvilluar për t’i hapur rrugë krijimit të Gjykatës Kushtetuese. Më pas, shtoi Palmer, është pikërisht Gjykata Kushtetuese që vendos nëse zgjedhjet do të përsëriten apo jo. Sipas Palmerit, “pengimi i zgjedhjeve mund të përbëjë bazë për t’u përjashtuar nga marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara”.

Kontrolloni gjithashtu

Nagavci: Nuk mund të presim në pafundësi dhe të rrezikojmë miratimin e buxhetit dhe krijimin e situatave të vështira

Nagavci: Nuk mund të presim në pafundësi dhe të rrezikojmë miratimin e buxhetit dhe krijimin e situatave të vështira

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, reagoi pas mandatimit të Albin Kurtit për kryeministër ...