KEK
Fillimi / Lajmet / Më 26 dhe 27 nëntor mbahet takimi mes delegacioneve teknike të Kosovës dhe Francës për liberalizimin e vizave
Më 26 dhe 27 nëntor mbahet takimi mes delegacioneve teknike të Kosovës dhe Francës për liberalizimin e vizave

Më 26 dhe 27 nëntor mbahet takimi mes delegacioneve teknike të Kosovës dhe Francës për liberalizimin e vizave

Më 26 dhe 27 nëntor 2020  do të mbahet takimi virtual i delegacioneve teknike nga Ministria e Punëve të Brendshme e Republikës së Kosovës dhe ajo e Republikës Franceze, lidhur me bashkëpunim bilateral në fushën e sigurisë dhe me fokus në çështje që lidhen me liberalizimin e vizave. Aranzhimi i këtij takimi është rezultat i dakordimit midis Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti dhe Presidentit të Republikës së Francës Emmanuel Macron, në video konferencën e djeshme. Pas takimit teknik shumë shpejtë pritet edhe takimi politik në nivel të ministrive të brendshme të të dyja vendeve.

Kontrolloni gjithashtu

Në Ditën e Flamurit, në qytetin e Prizrenit, u inaugurua shtatorja e bronztë e Gjergj Kastriotit- Skënderbeut

Në Ditën e Flamurit, në qytetin e Prizrenit, u inaugurua shtatorja e bronztë e Gjergj Kastriotit- Skënderbeut

Në qytetin e Prizrenit, u inaugurua shtatorja e bronztë e Gjergj Kastriotit- Skënderbeut. Në Ditën ...