KEK
Fillimi / Lajmet / PDK: Po shënohet një degradim dhe politikë me fyerje dhe viktimat e luftës
PDK

PDK: Po shënohet një degradim dhe politikë me fyerje dhe viktimat e luftës

Edhe nga Partia Demokratike e Kosovës janë përfshirë në debatin e fundit  mes Driton Selmanajt dhe Saranda Bogujevcit, ku një deklaratë e zëvendëskryeministrit ka shkaktuar reagime të mëdha në opinion. Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyqi me anë të një postimi në rrjetin social ka thënë se në këtë rast po shënohet një degradim dhe politikë me fyerje dhe viktimat e luftës. Ai ka komentuar edhe deklaratën e Vjosa Osmanit, se njerëzit “janë lodhur nga politikanë të papërgjegjshëm”, duke thënë njerëzit janë lodhur edhe nga ata që flasin e abuzojnë me këto tema.

Kontrolloni gjithashtu

Edi Rama: Shqipëria mund të marrë të gjitha llojet e vaksinave që dalin në treg, ashtu si të gjitha shtetet në botë

Edi Rama: Shqipëria mund të marrë të gjitha llojet e vaksinave që dalin në treg, ashtu si të gjitha shtetet në botë

Kryeministri, Edi Rama, tha se Shqipëria mund të marrë të gjitha llojet e vaksinave që ...