KEK
Fillimi / Lajmet / Më 29 tetor në Bruksel pritet të zhvillohet takimi i delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë në nivel ekspertësh
Bashkimi Evropian

Më 29 tetor në Bruksel pritet të zhvillohet takimi i delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë në nivel ekspertësh

Pas më shumë se një muaji, të enjten më 29 tetor në Bruksel pritet të zhvillohet takimi i delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë në nivel ekspertësh, në kuadër të dialogut të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian. Kështu kanë thënë burimet diplomatike në Bruksel pa dhënë më shumë hollësi rreth takimit. Ky takim ishte planifikuar të zhvillohej në fund të muajt shtator, por ishte shtyrë për shkak të masave parandaluese kundër pandemisë së koronavirusit si dhe për shkak të pengesave të paraqitura rreth temave në dialog, për të cilat palët nuk ishin dakord. Kosova në nivel ekspertësh përfaqësohet nga koordinatori shtetëror për dialogun, Skender Hyseni, ndërkaq Serbia përfaqësohet nga Marko Gjuriq.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj i falënderon SHBA-të të cilat i qëndruan afër Kosovës duke thelluar vazhdimisht miqësinë historike

Haradinaj i falënderon SHBA-të të cilat i qëndruan afër Kosovës duke thelluar vazhdimisht miqësinë historike

Sot është dita ndërkombëtare e falënderimeve. Kësisoj, lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj zgjodhi që në ...