MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Më 30 12 2018 në shenjë kujtimi për sulmin e parë mbi familjen Jashari, në Skenderaj mbahen disa aktivitete përkujtimore e kulturore
Më 30 12 2018 në shenjë kujtimi për sulmin e parë mbi familjen Jashari, mbahen disa aktivitete përkujtimore e kulturore

Më 30 12 2018 në shenjë kujtimi për sulmin e parë mbi familjen Jashari, në Skenderaj mbahen disa aktivitete përkujtimore e kulturore

Në shenjë kujtimi për sulmin e parë mbi familjen Jashari, në bashkëpunim mes të Komunës së Skenderajt, Qeverisë së Kosovës dhe Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, si dhe në kuadër të Ditës së Veteranit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, më 30.12.2018, nga ora 13:30 do të bëhen homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz, kurse nga ora 14:30, në Sallën e Qendrës së Kulturës “Hasan Prishtina”, organizohet aktivitet nga Ansambli Kombëtar i Këngëve dhe Valleve “Shota” dhe Ansambli “Drenica”. Me këtë ngjarje përmbyllen aktivitetet në vigjilje të 20-të vjetorit të Epopesë, 10-të vjetorit të Pavarësisë dhe 550-të vjetorit të Skenderbeut.

Kontrolloni gjithashtu

Në 21 vjetorin e rënies heroike u përkujtuan dëshmorët e kombit Kasim Rexhep Shala dhe Hamdi Ibish Berisha

Në 21 vjetorin e rënies heroike u përkujtuan dëshmorët e kombit Kasim Rexhep Shala dhe Hamdi Ibish Berisha

Në  21 vjetorin e rënies heroike të dëshmorëve të kombit Kasim Rexhep Shala dhe Hamdi ...