kek
mbpzhr 2018
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Me 4, 5 dhe 6 maj 2019 në Deçan mbahet festivali gjithëkombëtar i folklorit “Eshkë e ndezur mbi Shkëlzen”
Me 4, 5 dhe 6 maj 2019 në Deçan mbahet festivali gjithëkombëtar i folklorit “Eshkë e ndezur mbi Shkëlzen”

Me 4, 5 dhe 6 maj 2019 në Deçan mbahet festivali gjithëkombëtar i folklorit “Eshkë e ndezur mbi Shkëlzen”

Nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj organizohet festivali gjithëkombëtar i folklorit “Eshkë e ndezur mbi Shkëlzen” kushtuar rapsodëve Dërvish Shaqa dhe Demush Neziri. Festivali do të mbahet në Deçan me 4, 5 dhe 6 maj 2019. Data 6 maj shënohet përvjetorin e 21-të të rënies së dëshmorit të kombit, gjeneral Luan Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Thaçi: UÇK nuk u mposht nga ofansivat e shtatorit 1998 në saje të guximit dhe trimërisë së dëshmorëve dhe heronjve tanë

Thaçi: UÇK nuk u mposht nga ofansivat e shtatorit 1998 në saje të guximit dhe trimërisë së dëshmorëve dhe heronjve tanë

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar Xhevë dhe Fehmi Lladrovcin në 21 vjetorin e ...