KEK
Fillimi / Njoftime / Me 7 Gusht 2020 në Vraniq të Gjakovës përkujtohen dëshmorët e familjes Lleshi në 22 vjetorin e rënies heroike të tyre
Me 7 Gusht 2020 në Vraniq të Gjakovës përkujtohen dëshmorët e familjes Lleshi në 22 vjetorin e rënies heroike të tyre

Me 7 Gusht 2020 në Vraniq të Gjakovës përkujtohen dëshmorët e familjes Lleshi në 22 vjetorin e rënies heroike të tyre

Me 7 gusht 2020 bëhen 22 vite nga luftimet e familjes Lleshi kundër forcave pushtuese serbe. Të nderuar familje të dëshmorëve, invalidë të luftës, bashkëluftëtarë, miq dhe dashamirë, t’i nderojmë se bashku të rënët për liri. Ju njoftojmë se me 7 Gusht 2020 ditë e Premte nga ora 10:00 deri në orën 11:00 mbahen homazhe te lapidari në Vraniq. Ju lutem që t’i vendosni maskat dhe ta ruani distancën – thuhet në njoftimin e familjes Lleshi.

Kontrolloni gjithashtu

Sot në Mitrovicë bëhen homazhe tek lapidari i heroit të kombit Avni Shabani, në 22 vjetorin e rënies heroike të tij

Sot në Mitrovicë bëhen homazhe tek lapidari i heroit të kombit Avni Shabani, në 22 vjetorin e rënies heroike të tij

Në 22 vjetorin e rënies heroike të heroit të kombit Avni Shabani – Dedia njoftohen ...