Fillimi / Njoftime / Më aktivitete përkujtimore nesër shënohet 22 vjetori i Betejës së Likoshanit dhe Qirezit
Më aktivitete përkujtimore nesër shënohet 22 vjetori i Betejës së Likoshanit dhe Qirezit

Më aktivitete përkujtimore nesër shënohet 22 vjetori i Betejës së Likoshanit dhe Qirezit

Nesër bëhen 22 vjet nga Beteja e Likoshanit dhe Qirezit. Në këtë përvjetor, komuna e Skenderajt dhe ajo e Drenasit bashkë me OVL-UÇK kanë organizuar disa aktivitete. Me 28 shkurt, do të bëhen homazhe tek varrezat e dëshmorëve në Qirez e Likoshan. Më pas në Likoshan do të zbulohet edhe pllaka përkujtimore në Kullën e Muhamet dhe Naser Gjelit. Veç pllakës përkujtimore në Likoshan do të zbulohet edhe pllaka përkujtimore në kullën Brahim Rexhepit në Qirez.

Fatmir Limaj: Albin Kurti duhet të kërkojë falje pasi ka ardhur në pushtet me kauza të rrejshme

Kontrolloni gjithashtu

Nëna e Harun Aliut, Minevere Arif Aliu, u varros me nderime kombëtare e fetare, në Hasanbeg të Shkupit

Nëna e Harun Aliut, Minevere Arif Aliu, u varros me nderime kombëtare e fetare, në Hasanbeg të Shkupit

Me nderime fetare, në praninë e një numri të madh të personaliteteve nga jeta fetare ...