Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr 2018
MIT
Fillimi / Lajmet / Me disa aktivitete sot shënohet 20 vjetori i çlirimit të vendit dhe hyrja e trupave të NATO-s në Kosovë
Me disa aktivitete sot shënohet 20 vjetori i lirisë dhe hyrja e trupave të NATO-s në Kosovë

Me disa aktivitete sot shënohet 20 vjetori i çlirimit të vendit dhe hyrja e trupave të NATO-s në Kosovë

Sot shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ku do të marrin pjesë ish-kryetari i SHBA-së Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright, dhe shumë personalitete tjera vendore e ndërkombëtare. Me këtë rast, nga orën 11:00, në sheshin “Skënderbeu” mbahet tubimi qendror i shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Ndërsa nga orën 14:00 mbahet ativiteti “Ecja për liri”, për të vazhduar drejt sheshit “Albright”, afër American School of Kosova, për të bërë përurimin e bustit të ish-sekretares Albright. Kurse në orën 15:00, bëhet vizitë në Bulevardin ‘Bill Clinton’, afër shtatores së ish-kryetarit Clinton. Me këtë rast ftohen qytetarët e Republikës së Kosovës që të bashkohen në shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Kosova gjithmonë do të dijë të çmojë madhështinë e veprës së bijve të saj, që ranë për ta nderuar kombin

Haradinaj: Kosova gjithmonë do të dijë të çmojë madhështinë e veprës së bijve të saj, që ranë për ta nderuar kombin

Kryeministri i vendit në detyrë, Ramush Haradinaj ka pritur sot në një takim Halit Konushevcin, ...