Memli Krasniqi: Sot në vend të përkujtimit, le të jemi falënderues që Adem Demaçi ishte pjesë e kombit tonë

Memli Krasniqi: Udhëtimi i popullit shqiptar për ta realizuar amanetin e dëshmorëve është ende në fillim, në mungesë të krerëve të UÇK-së

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka shkruar për manifestimin në Marinë të Skenderajt për nderë të 25-vjetorit të çlirimit Kosovës. Ai  ka thënë se udhëtimi i popullit shqiptar për t’i realizuar ëndrrat dhe amanetin e dëshmorëve është ende në fillim, tek sa ka përmendur edhe mungesën e Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit. Nuk kishin si të mungonin, megjithëse padrejtësisht të zbrazëta, karriget e rezervuara pranë bashkëshorteve të tyre, për heronjtë tanë të luftës dhe paqes – Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi e Rexhep Selimi”, ka shkruar Krasniqi. Simboli i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, në mes të skenës së ngritur me shije dhe elegancë, bënte që secili zë që ngjitej aty – të dukej sikur vinte nga vetë shpirti i kombit tonë. Ka shkruar mes tjerash kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës , Memli Krasniqi.

Kontrolloni gjithashtu

Josep Borrell

Josep Borrell ka thënë se Evropa nuk është e plotë derisa Ballkani Perëndimor të bëhet pjesë e saj

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian (BE) për politikën e jashtme dhe sigurinë, Josep Borrell, …