KEK
Fillimi / Lajmet / Michael Fallon: Britania e Madhe është kundër një force të përbashkët ushtarake në Evropë
Michael Fallon

Michael Fallon: Britania e Madhe është kundër një force të përbashkët ushtarake në Evropë

Sekretari i Mbrojtjes së Mbretërisë së Bashkuar, Michael Fallon i cili zhvilloi të parën vizitë zyrtare me ministren shqiptare të Mbrojtjes, Mimi Kodheli, rikonfirmoi qëndrimin e vendeve që përbëjnë Mbretërinë e bashkuar, të cilat janë shprehur  kundër një force të përbashkët ushtarake, në Evropë. Sipas bisedës që zhvilluam të martën në Samitin e Bratisllavës, qëndrimi ynë është që krijimi i një force tjetër,  që mund të dublojë forcat e NATO-s, dhe një forcë e tillë nuk  është e domosdoshme. Por ne jemi në bisedime dhe bashkëpunim të ngushtë me të gjitha shtetet europiane që janë pjesë e NATO-s, për të gjetur zgjidhje përballë kërcënimeve  të përbashkëta, që na vijnë nga rrugë të ndryshme, deklaroi Sekretari britanik i Mbrojtjes, Michael Fallon.

Kontrolloni gjithashtu

Partitë opozitare vazhdojnë të kërkojnë zgjedhje të parakohshme në Kosovë

Demokracia në Veprim kërkon të hetohen dyshimet për falsifikim me vota të kandidatëve për deputetë

Organizata “Demokracia në Veprim” ( DnV) ka kërkuar që të hetohen dyshimet për falsifikim me ...