MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Dodik thotë se nuk do të marr pjesë në samitin e SEECP-it kur ai do të mbahet në Kosovë dhe do të kryesohet nga ajo
Milorad Dodik deklarimet e ministrit Pacolli se Serbia duhet ta njoh Kosovën i quan kërcënime të papranueshme

Dodik thotë se nuk do të marr pjesë në samitin e SEECP-it kur ai do të mbahet në Kosovë dhe do të kryesohet nga ajo

Kryesuesi i Presidencës së Bosnje dhe Hercegovinës, Milorad Dodik, deklaroi të hënën se nuk do të vijë në Kosovë, kur të mbahet takimi i radhës së Samitit të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës. Ai këto komente i bëri sot pas takimit me kryetarin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan në Sarajevë, ku po mbahet samiti SEECP, në të cilën nuk merr pjesë Kosova. Kur bëhet fjalë për mbajtjen e forumit në Kosovë, e cila është kryesuese e SEECP, Dodik tha se nuk ka nevojë të jetë pjesë e tij. “Kjo do të jetë presidencë e pasuksesshme e SEECP. Unë prej 20 korrikut nuk do të jem më kryesues dhe le të vendosin, por në formatin në të cilën BeH nuk e njeh statusin e Kosovës. Ka një modalitet për bashkëpunim dhe me siguri dikush do të shkojë në emër të Bosnjës,” tha Dodik. Ndryshe, kryetari i Kosovës Hashim Thaçi nuk ka marrë pjesë në samitin në Sarajevë, pasi ftesa nga Dodik ishte dërguar me fusnotë.

Kontrolloni gjithashtu

LDK dhe Vetëvendosje thonë se paratë për autostradën e Dukagjinit do të ridestinohen, AAK thotë autostrada do të ndërtohet

LDK dhe VV thonë se paratë për autostradën e Dukagjinit do të ridestinohen, AAK thotë autostrada do të bëhet

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë shprehur kundër ndërtimit që Autostradës së Dukagjinit. ...