MIT
kek
Airport Adem Jashari
tv dielli
Fillimi / Lajmet / Ministri, Abelard Tahiri, kërkon të sqarohet lidhja e Albin Kurtit e Glauk Konjufcës me organizatën, “Syri i Popullit
Abelard Tahiri: Anulimi i konkursit për noterë nga ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu nuk ka bazë ligjore

Ministri, Abelard Tahiri, kërkon të sqarohet lidhja e Albin Kurtit e Glauk Konjufcës me organizatën, “Syri i Popullit

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka kërkuar  të sqarohet lidhja e Albin Kurtit dhe Glauk Konjufcës me organizatën, “Syri i Popullit. Për faktin se tashmë kemi një aktgjykim dënues për disa persona të akuzuar për vepra terroriste kundër rendit kushtetues, përmes organizimit në përpjekje të atentateve ndaj krerëve të shtetit, si dhe për faktin se në mesin e këtij grupi ka anëtarë e familjarë të krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje, heshtja e saj dhe mos distancimi nga ky grup është akt i pranueshëm. Prandaj PDK-ja e ndjen për obligim që ndaj kësaj heshtje të Vetëvendosjes, të kërkojë llogari. Në seancat e radhës së Kuvendit të Republikës, do të kërkojmë themelimin e një komisioni hetimor parlamentar për të hetuar lidhjen shkakore në mes të Vetëvendosjes dhe organizatës ‘Syri i Popullit’. Shoqëria jonë nuk mund të tolerojë cenimin e këtyre parimeve nga organizata para-politike, të nxitura e të motivuara politikisht nga subjektet që abuzojnë me demokracinë për t’iu kundërvënë të njëjtës, ka thënë mes tjerash, ministri,  Abelard Tahiri.

Kontrolloni gjithashtu

AAK organizon tryezë për taksën 100 përqind për prodhimet që vijnë nga Serbia dhe Bosnja

AAK organizon sot tryezë për taksën 100 përqind për prodhimet që vijnë nga Serbia dhe Bosnja

Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, sot në hapësirat e Kuvendit të Kosovës, ...