tv dielli
kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu ka thënë se nuk do të heqin dorë në asnjë variant nga posti i kryeparlamentarit
Nëse Agim Veliu nëse bëhet pjesë e qeverisë Kurti, komuna e Besianës brenda 45 ditësh shkon në zgjedhje

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu ka thënë se nuk do të heqin dorë në asnjë variant nga posti i kryeparlamentarit

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka thënë se nuk do të heqin dorë në asnjë variant nga posti i kryeparlamentari, duke saktësuar se sa më parë  duhet të dihet epilogu se a ka marrëveshje për bashkëqeverisje, po apo jo. Veliu pas mbledhjes së kryesisë së ngushtë të LDK-së, tha se ata qëndrojnë pas ofertës së fundit të tyre. “Ne po presim nga  Vetëvendosja që të deklarohet për ofertën tonë. Oferta jonë është me kryeparlamentarin dhe pesë ministri dhe zotimin për president”, tha ai.  Ky qëndrim sipas Veliut është i gjitha organeve drejtuese të LDK-së.

Kontrolloni gjithashtu

Vietnami jep shpresë për botën, shëron të gjithë personat e prekur nga koronavirusi...

Vietnami jep shpresë për botën, shëron të gjithë personat e prekur nga koronavirusi…

Autoritetet shëndetësore në Vietnam raportojnë se të gjithë pacientët që rezultuan pozitivë me koronavirus në ...