Ministri britanik, Robert Jenrick, i kënaqur me skuadrat e policisë së Anglisë që po angazhohen në dëbimin e shqiptarëve

Ministri britanik, Robert Jenrick, i kënaqur me skuadrat e policisë së Anglisë që po angazhohen në dëbimin e shqiptarëve

Ministri britanik Robert Xhenrick është shprehur i entuziasmuar që skuadrat e policisë së Britanisë së Madhe po punojnë në dëbimin e shqiptarëve. Në një video të postuar në rrjetet sociale një ditë më parë, ai dëgjohet të thotë se skuadrat po punojnë për të gjetur e për të ndaluar shqiptarët, në mënyrë që të gjithë të nisen me avion drejt Tiranës. Sipas tij kjo është vetëm një pjesë e planit për të pasur një komunitet të sigurt dhe për të rivendosur drejtësi.  Unë jam këtu duke parë largimin e emigrantëve shqiptarë. Ata janë rrugës për në aeroport dhe deri në mëngjes do të jenë në Tiranë. Kam takuar stafin fantastik që po punon 24 orë për të gjetur shqiptarët, për t’i ndaluar, për t’i hipur në karroca, për t’i çuar në aeroport dhe për t’i kthyer në Tiranë.

Kontrolloni gjithashtu

Fatmir Limaj

Fatmir Limaj: Marrëveshja mes kryeministrit, Kurti dhe kryetarit serb, Vuçiq, e ka dëmtuar në mënyrë të pariparueshme Kosovën

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka deklaruar se Marrëveshja e Ohrit, e arritur në …