kek
MIT
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
Fillimi / Institucionet / Ministri Lekaj kërkon angazhim maksimal për rrugë të kalueshme gjatë gjithë dimrit

Ministri Lekaj kërkon angazhim maksimal për rrugë të kalueshme gjatë gjithë dimrit

“Sezoni dimëror po afron dhe Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit është gati për mirëmbajtje të rrugëve”, kështu ka thënë ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj. Ai ka shtuar se për punë të suksesshme, edhe këtë vit janë koordinuar menaxherët dhe të gjitha departamentet relevante në MIT, prej të cilëve është informuar edhe për përgatitjet e fundit. “Nga ata kërkova angazhim maksimal për rrugë të kalueshme gjatë gjithë dimrit”, ka shkruar Lekaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

Kontrolloni gjithashtu

Më 15 nëntor, aksion për pastrimin e ambientit tek liqeni në Mirushë të Malishevës

Shoqata e peshkatarëve sportiv “Sykuqi” në komunën e Malishevës, njofton të gjithë të interesuarit, se ...