MIT
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Ministri Lekaj kërkon angazhim maksimal për rrugë të kalueshme gjatë gjithë dimrit
Pal Lekaj thotë se Qeveritë shkojnë e vijnë, por projektet e nisura duhet që të implementohen

Ministri Lekaj kërkon angazhim maksimal për rrugë të kalueshme gjatë gjithë dimrit

“Sezoni dimëror po afron dhe Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit është gati për mirëmbajtje të rrugëve”, kështu ka thënë ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj. Ai ka shtuar se për punë të suksesshme, edhe këtë vit janë koordinuar menaxherët dhe të gjitha departamentet relevante në MIT, prej të cilëve është informuar edhe për përgatitjet e fundit. “Nga ata kërkova angazhim maksimal për rrugë të kalueshme gjatë gjithë dimrit”, ka shkruar Lekaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

Kontrolloni gjithashtu

Rexhep Tajip Erdogan

Kryetari i Turqisë, Erdogan, ka paralajmëruar BE-në se mund t’i lirojë nga burgjet anëtarët e të ashtuquajturit Shtet Islamik

Kryetari i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan ka paralajmëruar Bashkimin Evropian e vendi i tij mund ...