kek
MIT
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Ministri Pacolli thotë se Republika e Kosovës e ka bërë edhe një hap të radhës për anëtarësimin e saj në INTERPOL
Ministri Pacolli: Kosova e ka bërë edhe një hap të radhës për anëtarësimin e saj në INTERPOL

Ministri Pacolli thotë se Republika e Kosovës e ka bërë edhe një hap të radhës për anëtarësimin e saj në INTERPOL

Kosova e ka bërë edhe një hap të radhës për anëtarësimin e saj në INTERPOL. Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behxht Pacolli, ka njoftuar se gjatë ditës së sotme, -it me seli në Lyon të Francës ka debatuar rreth aplikimit të Kosovës në këtë organizatë. Sipas tij, ky Komitet ka vendosur në favor të dërgimit të dosjes së Policisë së Kosovës për votim në Asamblenë e Përgjithshme të INTERPOL-it. Pas këtij vendimi, Pacolli i ka bërë thirrje Serbisë që ta thërret zërin e arsyes dhe siç thotë ai, të mos veproj me obstruksionet e saj kundër paqes dhe sigurisë.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Thaçi, ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin e Norvegjisë, Per Strand Sjaastad

Kryetari i vendit, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin e Norvegjisë, Per Strand Sjaastad

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin e Norvegjisë, Per ...