Fillimi / Lajmet / Ministri Vitia ka paralajmëruar mbi mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit
Arben Vitia:

Ministri Vitia ka paralajmëruar mbi mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka paralajmëruar se ka mundësi të aplikohet edhe dhënia e tretë e dozës së vaksinës kundër virusit korona. “Kemi parë se në disa vende përkundër vaksinimt masiv të qytetarëve, efekti mbrojtës i vaksinave duket se është diku 7-8 muaj, kështu që tashmë si qeveri jemi bërë gati për të negociuar dhe siguruar edhe dozën e tretë që ta kemi me kohë të gatshme nëse paraqitet nevoja”, ka theksuar ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia. Ai deklaroi gjithashtu se ka mundësi që ky virus do të na shoqëroj për një kohë të gjatë.

Kontrolloni gjithashtu

Sot u shënua një rast i vdekjes nga virusi korona, janë paraqitur 22 raste të reja, janë shëruar 20 të infektuar

Sot u shënua një rast i vdekjes nga virusi korona, janë paraqitur 22 raste të reja, janë shëruar 20 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, bën ...