KEK
Fillimi / Lajmet / Ministri Zemaj: Nga java tjetër do të rriten kapacitetet për të kryer teste për Covid-19
Ministri Zemaj: Nga java tjetër do të rriten kapacitetet për të kryer teste për Covid-19

Ministri Zemaj: Nga java tjetër do të rriten kapacitetet për të kryer teste për Covid-19

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj është duke raportuar para komisionit për Shëndetësi. Gjatë raportimit të tij, Ministri Zemaj tha se gjendja aktualisht është nën kontroll. Por, sipas tij vazhdon të mbetët shqetësuese numri i madh vdekjeve në të gjitha nivelet. “Ajo çka është shqetësuese është vdekshmëria në të gjitha nivelet”, tha ai. Ministri bëri të ditur se nga java tjetër do të rriten edhe kapacitetet për të kryer teste për Covid-19. “Ne kemi kapacitete të limituara të mjekëve dhe infermierëve. Kemi filluar me fazën e angazhim të 200 infermierëve dhe 350 të tjerë. Nga java tjetër do zgjerohemi në kapacitete testuese”, tha Zemaj.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Nisma-s, Fatmir Limaj, thotë se nuk ka ndonjë problem serioz në koalicionin aktual qeverisës

Kryetari i Nisma-s, Fatmir Limaj, thotë se nuk ka ndonjë problem serioz në koalicionin aktual qeverisës

Kryetari i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se nuk ka ndonjë problem serioz në ...