KEK
Fillimi / Lajmet / Ministri Zharku priti në një takim shefen e Zyrës Ndërlidhëse të Greqisë në Prishtinë, ambasadoren, Athanassiadu
Ministri Zharku priti në një takim shefen e Zyrës Ndërlidhëse të Greqisë në Prishtinë, ambasadoren, Athanassiadu

Ministri Zharku priti në një takim shefen e Zyrës Ndërlidhëse të Greqisë në Prishtinë, ambasadoren, Athanassiadu

Ministri i Infrastrukturës Lutfi Zharku priti në takim shefen e Zyrës Ndërlidhëse të Greqisë në Prishtinë, ambasadoren znj.Konstantina Athanassiadu. ë këtë takim, ministri z.Zharku e njoftoi shefen e Zyrës Ndërlidhëse të Greqisë në Prishtinë, znj.Athanassiadou, me prioritetet e Ministrisë së Infrastrukturës, në zhvillimin e projekteve të rëndësishme në lëminë e sektorit të transportit rrugor  dhe atë të hekurudhave. Gjatë takimit mes ministrit z.Zharku dhe znj.Athanassiadou u diskutua për thellimin e bashkëpunimin mes Kosovës dhe Greqisë, në nivel ekonomik, veçanërisht në zhvillimin e transportit rrugor dhe hekurudhor. ë takim po ashtu u bisedua edhe për eleminimin e barrierave të cilat po paraqiten gjatë transportit.

Kontrolloni gjithashtu

Ramush Haradinaj: Vazhdimi i mandatit të Specialës është i padrejtë, Kosova është ballafaquar njëherë me akuza të tilla

Haradinaj: Vazhdimi i mandatit të Specialës është i padrejtë, Kosova është ballafaquar njëherë me akuza të tilla

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, vazhdimin e mandatit të Gjykatës Speciale ...