KEK
Fillimi / Lajmet / Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, priti në takim shefin e OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu
Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, prit në takim shefin e OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, priti në takim shefin e OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu

Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, sot ka pritur në takim shefin e OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu me të cilin ka diskutuar për agjendat e përbashkëta në lëmin e sundimit të ligjit, me theks të veçantë reformimin e legjislacionit në funksion të shtetit ligjor.  Gjatë këtij takimi, ajo ka falënderuar Z. Braathu për kontributin e tij dhe të OSBE-së në fushën e Drejtësisë. Ministrja Hoxha theksoi nevojën e mëtejme për mbështetje nga OSBE-ja gjatë procesit të vlerësimit gjithëpërfshirës të sistemit të drejtësisë, kontribut i cili është i mirëpritur duke theksuar se ka mundësi të intensifikohet dhe thellohet bashkëpunimi.

Kontrolloni gjithashtu

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 764 raste të reja me virusin korona kurse janë shëruar 584 pacientë të tjerë

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 764 raste të reja me virusin korona kurse janë shëruar 584 pacientë të tjerë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private ...