KEK
Fillimi / Lajmet / Miqtë por edhe “armiqtë” e dikurshëm vizitojnë varrin e Ibrahim Rugovës, në 15-vjetorin e vdekjes
Miqtë por edhe "armiqtë" e dikurshëm vizitojnë varrin e Ibrahim Rugovës, në 15-vjetorin e vdekjes

Miqtë por edhe “armiqtë” e dikurshëm vizitojnë varrin e Ibrahim Rugovës, në 15-vjetorin e vdekjes

Në 15-vjetrorin e vdekjes së Ibrahim Rugovës, i cili ishte kryetari i LDK-së me mandat të pakufizuar dhe kryetar i Kosovës para shpalljes së pavarësisë së vendit tonë më 17 shkurt të vitit 2008, sot janë bërë vizita nga bashkëpartiakët por edhe nga kundërshtarët më fanatikë sikur është rasti i vizitës së kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurti, i cili së bashku me Vjosa Raif Osmanin u përkulën para varrit të Rugovës dhe thanë fjalët më të mira për të. Sot varrin e Rugovës e kanë vizituar edhe delegacione nga LDK-ja dhe qytetarë të shumtë,  të cilët kanë përkujtuar liderin e tyre në 15-vjetorin e vdekjes.

Kontrolloni gjithashtu

PZAP e refuzon kërkesën e Meliza Haradinaj-Stublla për rinumërim të votave në komunën e Dragashit

PZAP e refuzon kërkesën e Meliza Haradinaj-Stublla për rinumërim të votave në komunën e Dragashit

Kandidatët për deputetë nga subjektet e ndryshme politike kanë pasur të drejtën për ankesa në ...