Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr 2018
MIT
Fillimi / Lajmet / Misioni i OSBE-së organizon sot një konferencën mbi parandalimin dhe luftimin e korrupsionit në nivel të lartë
Misioni i OSBE-së organizon sot një konferencën mbi parandalimin dhe luftimin e korrupsionit në nivel të lartë

Misioni i OSBE-së organizon sot një konferencën mbi parandalimin dhe luftimin e korrupsionit në nivel të lartë

Misioni i OSBE-së organizon sot në Prishtinë një konferencën mbi parandalimin dhe luftimin e korrupsionit në nivel të lartë për përfaqësues të institucioneve, agjencive dhe shoqërisë civile të Kosovës që merren me luftimin e korrupsionit. Ekspertë të shquar nga ‘Transparency International’ do të shtjellojnë konceptet e korrupsionit në nivel të lartë dhe efektet globale të tij. Konferenca është planifikuar si ngjarje nismëtare për sensibilizimin e pjesëmarrësve vendimmarrësve, lidhur me arsyet pse parandalimi dhe luftimi i korrupsionit të lartë është i rëndësishëm në nivel ndërkombëtar. Fjalimet hyrëse të konferencës që nisë në ora 09:00 do të mbahen nga kryetari Thaçi dhe shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë, ambasadori Jan Braathu.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Nuk ka kuptim të flitet për zgjedhje të reja në Kosovë, duhet të implementohet rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit

Haradinaj: Nuk ka zgjedhje të reja në Kosovë, duhet të implementohet rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk ka asnjë kuptim që të flitet ...