KEK
Fillimi / Lajmet / Mustafa: Shtyrja e zgjedhjeve do të ishte vendim i gabueshëm
Isa Mustafa

Mustafa: Shtyrja e zgjedhjeve do të ishte vendim i gabueshëm

Ish kryeministri i Kosovës nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se shtyrja e zgjedhjeve do të ishte vendim i gabueshëm. Ai është cituar të ketë thënë se mbajtja e zgjedhjeve është akti më i lartë demokratik të një vendi dhe ka shtuar se ka forma të tjera për t’u ruajtur shëndeti i qytetarëve. “Presidentja ka të drejtë të trajtojë vlerësimet dhe rekomandimet e IKSHPK-së, por gabon keq nëse i shtynë zgjedhjet. Zgjedhjet janë atributi kryesor i demokracisë, i shprehjes së besimit të popullit se kush duhet ti qeverisë. Ka mënyra që zgjedhjet të mbahen dhe të ruhet shëndeti i qytetarëve”, është cituar të ketë deklaruar ish kryeministri, Isa Mustafa.

Kontrolloni gjithashtu

Një delegacioni i Ministrisë së Mbrojtjes së FSK-së mori pjesë në takimin vjetor me delegacionin e Forcave të Armatosura të Gjermanisë

Një delegacioni i Ministrisë së Mbrojtjes së FSK-së mori pjesë në takimin vjetor me delegacionin e Forcave të Armatosura të Gjermanisë

Një delegacioni i Ministrisë së Mbrojtjes dhe i FSK-së mori pjesë në takimin vjetor bilateral ...