Ndahet nga jeta Maxhun Halitjaha, babai i ish-komandantit të Zonës Operative të Pashtrikut, Sadik Halitjaha

Ndahet nga jeta Maxhun Halitjaha, babai i ish-komandantit të Zonës Operative të Pashtrikut, Sadik Halitjaha

Ndahet nga jeta në moshën 89 vjeçare Maxhun Halitjaha, babai i ish-komandantit të Zonës Operative të Pashtrikut, Sadik Halitjaha. Kujtojmë së ai ishte edhe njeri ndër luftëtarët më të vjetër të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. “Me dhimbje ju njoftojmë të gjithë familjarët, miqtë farefisin dhe bashkëluftëtarët! Se sot 03-09-2021 vdiq Maxhun Sahit Halitjaha baba i komandantit, Sadik Halitjaha nga Mushtishti në moshën 89 vjeçare. Maxhuni ishte luftëtari më  i vjetër ne Zonën Operative të Pashtrikut në UÇK-së. Varrimi i tij bëhet me 04 shtator 2021 ditë e shtune në orë 14:00 te varrezat e reje!”, thuhet në njoftimin e familjes Halitjaha.

Kontrolloni gjithashtu

Dardan Molliqaj njofton se PSD-ja, do të garojë e vetme në zgjedhjet parlamentare

Dardan Molliqaj, kryetar i PSD-së, ka nisur një fushatë për të kërkuar mendimin e qytetarëve …