KEK
Fillimi / Njoftime / Ndërron jetë ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Agim Ferati, nga Mitrovica
Ndërron jetë ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Agim Ferati, nga Mitrovica

Ndërron jetë ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Agim Ferati, nga Mitrovica

Sot ka ndërruar jetë ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Agim Ferati, nga Mitrovica. Ai ishte pjesë e Brigadës 141 “Mehë Uka” të Zonës Operative të Shalës. Lajmin për vdekjen e tij e dhanë sot familjarët e tij. Varrimi i të ndjerit bëhet me 21 shkurt 2021 ditën e diele me namazin e drekës në varrezat e dëshmorëve në Shipol të Mitrovicës. Për shkak të rrethanave pandemike sipas njoftimit të familjes nuk do të këtë të pame dhe ngushëllimet pranohen vetëm përmes telefonit.

Kontrolloni gjithashtu

Nesër në bibliotekën kombëtare “Pjetër Bogdani” në Prishtinë, në orën 12.00, mbahet “Ora e Lirisë”

Sot në Bibliotekën Kombëtare “Pjetër Bogdani” në Prishtinë, në orën 12.00, mbahet “Ora e Lirisë”

Nesër, më 5 mars, për nder të “Ditës së Dëshmorëve” dhe të Epopesë së Ushtrisë ...